Subscriu-te al newsletter

POLAROID OF THE DAY

INSTAL·LACIONS X2019

Polaroid of the day és el resultat del treball i la unió de l’entusiasta Andrés Aguilar Caro, fotògraf, i d’Alina Cvetkova, dissenyadora i escriptora, que junts comparteixen la passió per la fotografia instantània.

El seu ideal és transmetre la bellesa de la fotografia instantània i crear una plataforma artística on projectar les particulars visions del món amb aquest estil fotogràfic.

Polaroid of the day es consolida com un punt de trobada entre aficionats a les instantànies i la de fotògrafs que utilitzen la plataforma com a vincle entre el món i el seu treball.

 

Shadow is a color

Al Festival Ex Abrupto presenten una exposició col·lectiva de 25 obres (25 artistes) que transiten entre l’ombra i el raig de llum.

Artistes participants:
Alejandra Burciaga @alebu_photo, Alek Lindus @aleklindus, Alessia Amati, Alina Cvetkova @nuacco, Andrea Cassady @andreacassady,  Andreea Andrei @mihaela.andreea.andrei, Anika Neese @polahoi_instantart, Arghawan Hamrah @argihamrah_photography, Astrid Jacomme @astridjacomme, Carmen de Vos @carmendevoss,  Caroline Bonarde @carolinebonarde, Ciara Cabodevila, Clare Marie Bailey @claremariebailey, Cristina Fontsare @cristinafontsare, Ina Echternach @iamina, Ioana Taut @tautunique, Jennifer Rumbach @jennifer_rumbach_polaroids, Julia Beyer @juliabeyer, Lilian Wildeboer @lilian.wpolaroidphotography, Louise Westbrooke @louwest, Marjolaine Vuarnesson @mavuarnesson, Paola Ruvioli @paolaruvioli, Paula Martina Alvarez, Penny Felts, Solene Milcent @solene.milcent

Amb l’objectiu d’inspirar altres persones amb la bellesa de la fotografia instantània, i pensada des d’un principi per ser una plataforma artística on l’equip que la conforma compartís la seva visió del món a través d’aquest particular estil fotogràfic, Polaroid of the day es consolida com el punt de trobada de dos punts de vista: el dels aficionats a les instantànies i aquells que experimenten constantment i el dels fotògrafs que utilitzen la seva plataforma com a vincle entre la seva feina i el món.

Paul Cezanne va dir una vegada que “l’ombra és un color com ho és la llum, però menys brillant; llum i ombra són només una relació de dos tons”. Els que treballen en fotografia instantània estan completament d’acord amb la declaració de Cézanne: coneixem la importància de la llum, però també la de l’ombra.
Potser les ombres poden convertir-se en una metàfora d’alguna cosa que va més enllà: un somni oblidat?, una persona? Allò que ens segueix i persegueix a la nostra feina artística.

polaroidoftheday.com

instagram.com/polaroid_of_the_day_live

facebook.com/POtheday